Devlet, Çiftlikbank’a DUR dedi, Durdurdu!

0
2114

ÇİFTLİKBANK, ifadesinin Bankacılık Kanunu’nun 150’nci, maddesine göre, çiftlikbank reklamlarına karşı, devlet müdahale etti.Bankacılık Kanunu‘na göre BANK ifadesine tepkide bulunarak, bu ifadenin reklamlarda bulunmasına ve kullanılmamamsı yönünde seet ifadeler bulunmaktadır.

Çiftlikbank, yeni dönemde nasıl bir yol izleyecek bilinmez, ama reklam faaliyetlerini sanal mecrada devam ettirecek mi? bekleyip göreceğiz.

Ciftlikbankmagdurlari.com olarak, çiftlikbank hakkında, tedbirli ve güvenli hareket etmenizi, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının ve ilgili mercilerin, ilgili firma hakkında sürekli atakta bulunmasını da göz önüne alarak, kazançlarınızı ve yatırımlarınızı buna göre degerlendirmenizi tavsiye de bulunuyoruz.

“Bakanlığımızın başlatmış olduğu incelemeler; gerek reklam ve tanıtımların yasalara uygun olup olmadığının denetimi, gerekse Bakanlığımız müfettişlerinin piramit satış yönüyle başlattıkları yerinde denetimleri ile devam etmektedir” denilen açıklamada ilk olarak reklam durdurma cezası verildiği duyuruldu.

ÇİFTLİKBANK, ifadesinin Bankacılık Kanunu’nun 150’nci maddesine aykırılık teşkil ettiği tespit edilmiştir. Gerekli izinler alınmadan Banka ifadesinin gerçek ve tüzel kişiler tarafından ticaret unvanlarında, ilan ve reklamlarda kullanılması yasaktır.

Tüketiciler nezdinde bu yönde bir algı ve güven oluşturulmasının ve tüketicilerin tecrübesizliklerinin istismar edilmesinin önüne geçilmesi amaçlanarak, söz konusu reklamlar hakkında Reklam Kurulu’muz tarafından üç ay süreyle tedbiren durdurma cezası verilmiştir.

Gerekli incelemeler devam etmekte olup, firmadan konuyla ilgili görüş ve savunması alındıktan sonra yine Reklam Kurulu’muz tarafından nihai karar verilecek, gerekli görüldüğü hallerde idari para cezası da uygulanabilecektir.

Şikayetler, Sikayetvar.com üzerinden Alıntılanmıştır.

CiftlikbankMagdurlari.com Hiçbir Şekilde, Suçlanamaz, Zan Altında Bırakılamaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here